• niedz.. maj 19th, 2024

Rozpoczęcie cyklu TDPP

W niedzielę, 28 kwietnia, w Grodzisku Wielkopolskim rozpoczęliśmy Mistrzostwa Polski w półmaratonie, inauguracyjne zawody Tauron Długodystansowego Pucharu Polski. Zawodnicy mieli do dyspozycji znaną, płaską trasę. Mimo słonecznej pogody, uczestników zmagań nie opuścił mocny wiatr. Do rywalizacji na głównym dystansie stanęło prawie 200 zawodników, gdzie oprócz tytułów Mistrzów Polski rozdawano również pierwsze punkty do Pucharu.

Wśród mężczyzn szybko na prowadzenie wysunęli się faworyci – Paweł Ciężki i Marek Zgrzywa. Przez część trasy towarzyszył im Wojciech Kościelniak, który mimo upadku, utrzymywał się w czołówce. Ostateczny finisz toczył się między Ciężkim a Zgrzywą, z zwycięstwem obrońcy tytułu, Pawła.

W rywalizacji kobiet przez większość czasu na czele utrzymywała się liczna grupa, która stopniowo się redukowała. Natalia Czerwonka, która na krótko oderwała się od rywalek, zakończyła bieg o okrążenie za wcześnie z powodu pomyłki, co uniemożliwiło jej dalszą rywalizację i stanięcie na podium. W końcowym finiszu największą szybkość wykazała Kaja Sobiecka, wyprzedzając Annę Walczak i Nadię Machała. Oprócz głównych zmagań odbyły się także biegi dla dzieci oraz starty na dystansie fitness.

Po zakończeniu rywalizacji przyszła pora na dekorację gdzie wyróżniono najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

Dziękujemy Skate2City za zaangażowanie i kolejną udaną imprezę w Grodzisku Wielkopolskim.

Wyniki

Ranking w ramach cyklu TDPP zostanie opublikowany w najbliższych dniach.

Autorka zdjęcia: Amelia Mazurek.

Relacja w lokalnych mediach