• niedz.. maj 19th, 2024

Zapowiedź

gru 21, 2023 #2024, #news

Szanowni Państwo, zawodniczki i zawodnicy!

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprezentować Wam nowy projekt, który pragniemy wprowadzić w roku 2024 oraz zbudowany pod niego kalendarz imprez na nadchodzący sezon.

Specjalnie dla Was reaktywowany zostanie w zupełnie nowej odsłonie:

Projekt mający na celu jeszcze większe uatrakcyjnienie długodystansowych wyścigów rolkarskich, w których bierzecie udział, wraz z podsumowaniem Klasyfikacji Generalnej, odbywającym się podczas UROCZYSTEJ GALI, planowanej w podniosłej atmosferze po zakończeniu sezon.

Puchar zrzeszał będzie imprezy zamieszczone w kalendarzu, podczas których będzie można zdobywać punkty, zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie.

Warunkiem naliczania wywalczonych punktów jest posiadanie polskiego obywatelstwa, lub Karty Stałego Pobytu w Polsce (lub innego równoznacznego dokumentu) oraz Licencji Zawodniczej, którą należy wyrobić w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich.

Posiadanie licencji zawodniczej będzie nadawało prawo specjalnej zniżki w wysokości 20 pln przy opłacie startowej na każdych zawodach wpisanych do Kalendarza Długodystansowego Pucharu Polski !!!

Do Klasyfikacji Generalnej, pod uwagę branych będzie suma 10 najlepszych wyników punktowych osiągniętych w sezonie, przy czym aby być klasyfikowanym, wymagany jest udział w co najmniej 5 imprezach w ciągu roku.

Każdy zawodnik będzie zdobywał punkty zgodnie z opublikowanymi zasadami w swojej kategorii wiekowej.

Kategorie młodzieżowe mają prawo startu w zawodach DPP według następującego klucza:

  • Kadet ( 13-14 lat )- za zgodą opiekunów maksymalny dystans zaliczany jako półmaraton (do 25 km)
  • Junior B (15-16 lat)
  • Junior A (17-18 lat) – za zgodą opiekunów dopuszczalny start na dystansie pełnego maratonu.

Po zakończeniu sezonu i ostatecznym podliczeniu punktacji w Klasyfikacji Generalnej, pierwsze trojki z każdej kategorii będą wyróżniane wyjątkowym, specjalnie na tę okazję dedykowanym trofeum sportowym, wręczanym na scenie podczas gali, która odbędzie się w listopadzie 2024.

Organizatorzy